Kategorie:

Na co zwracać uwagę przy wyborze legowiska dla psa?

Opieka nad psem wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymagań. Między innymi istotne jest zadbanie o zapewnienie psu właściwych warunków do wypoczynku. Ważną rolę spełnia właściwie dopasowane legowisko zapewniające zwierzęciu komfortowy, zdrowy i bezpieczny odpoczynek. Warto poświęcić trochę czasu i zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw, aby wybrać legowisko dla psa spełniające konkretne oczekiwania.

Wybór legowiska dla psa – najważniejsze parametry

Każdemu dobremu właścicielowi powinno zależeć na jak najlepszych warunkach życia i wypoczynku dla psa. Wybór właściwego legowiska jest istotny. Zwierzę będzie chętnie korzystać z legowiska, które zostało dopasowane do jego potrzeb. Dzięki temu pies będzie spokojny podczas wizyt gości oraz nie będzie wskakiwał na meble, więc możliwe będzie łatwiejsze utrzymanie porządku. Istnieje kilka podstawowych parametrów, na które warto zwracać uwagę.

Rozmiar legowiska dla psa

Optymalny rozmiar legowiska dla psa umożliwia podopiecznemu swobodne przyjmowanie różnych pozycji, ponieważ ruchy zwierzęcia nie są skrępowane. Z drugiej strony legowisko nie może być też za duże. Aby wybrać optymalne posłanie, trzeba zmierzyć psa od głowy aż do podstawy. Do wyniku należy dodać 20 cm. Oczywiście istotne jest zwrócenie uwagi na rasę psa. Legowiska dla ratlerków nie mogą być legowiskami przeznaczonymi dla większych psów.

Twardość legowiska dla czworonoga

Warto obserwować swojego zwierzaka przez pewien czas, aby dowiedzieć się jaki rodzaj legowiska jest przez niego preferowany. Niektóre psy wolą twardsze, podczas gdy inne preferują bardziej miękkie posłania. Dobrym wyborem jest legowisko z pianki o średniej miękkości dopasowujące się do ułożenia zwierzęcia i jego masy. Legowiska takie nie zapadają się i nie powodują dyskomfortu.

Kształt i kolor legowiska

Na rynku można znaleźć wiele różnych kształtów legowisk dla psów. Klasyczne, miękkie pufy umożliwiają formowanie różnych kształtów dopasowanych do różnych potrzeb i rozmiarów psów. Oprócz tego możliwe jest kupowanie legowisk o kształcie sof, foteli czy też łóżeczek. Możliwe jest też kupowanie posłań z zadaszeniem, które wyglądają jak budy. Jeśli chodzi o kolor to warto wybrać legowisko dopasowane do barwy psa. Dzięki temu jego sierść będzie mniej widoczna na legowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *